اخبار اسلایدی
در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ؛ 55 دانشجوی ورودی سال 95 رشته پزشکی، روپوش سفید بر تن کردند

1398/12/10 شنبه

89 دانشجوی ورودی سال 1395 رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین با حضور در «جشن تکلیف و مسؤولیت پذیری» روپوش سفید بر تن کردند. این دانشجویان، مرحله علوم پایه (دروس تئوری) را با موفقیت سپری کرده اند.

در این مراسم، دکتر پیمان نامدار رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین به دانشجویان  تبریک گفت و از آنان خواست در مرحله عملی، در بیمارستان ها با تواضع، تفکر و احترام به بیماران، خدمت کنند و آنچه را که در قالب تئوری آموخته اند در قالب کار عملی به بیماران ارائه دهند.

سپس، دکتر سید امیر فرزام، رییس دانشکده پزشکی ضمن خیرمقدم، به خانواده های دانشجویان که با صبر و تحمل توانستند فرزندانی را تربیت کنند تا برای جامعه و خانواده خود مفید باشند، تبریک گفت. ایشان ضمن قدردانی از معاونت فرهنگی دانشکده پزشکی به خاطر تدارک این برنامه، بیان کرد: آموزش، رکن اساسی برای دانشجویان است و آنان باید در محیط دانشگاه، هدفمند باشند و در پایان شعری از عطار نیشابوری به همین مناسبت قرائت نمودند.

در ادامه حجت الاسلام دکتر حیدری ، سرپرست دفتر نهاد رهبری، ضمن تبریک به دانشجویان و خانواده های آنان نکات ارزشمندی را در خصوص حرفه پزشکی و قداست آن بیان کردند.

پس از آن نماهنگی از شهدا و جانبازان پخش شد و یاد و خاطره همه شهدای اسلام گرامی داشته شد؛ دانشجویان ضمن بر تن کردن روپوش سفید، مناجات نامه پزشکی ابوعمران موسی، فیلسوف قرن ششم هجری را خواندند.

در پایان، دکتر علمی زاده، متخصص زنان، به خانواده های دانشجویان پزشکی تبریک گفت و دعای زیبایی را قرائت نمودند و از همراهی دانشجویان و خانوداه های آنان در این مراسم تشکر کردند.

این برنامه، روز 30 بهمن 1398 در سالن آمفی تئاتر شهید بابایی دانشکده پزشکی برگزار شد و دکتر منوچهر مهرام، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی قزوین بعنوان میهمان این مراسم و جمعی از اساتید، مدیران و کارکنان دانشکده پزشکی نیز در آن حضور داشتند.